J&L KÜSIMUSED-VASTUSED #1

Nonii, siit see (või õigemini need) tuleb! Möödunud nädalal saite esitada meile raseduse ja beebiteemalisi küsimusi. Filmisime video oma vastustega ära ja et materjali oli 45 minuti jagu, tegin lihtsuse ja vaatamismugavuse mõttes video kaheks. Meil oli igatahes väga tore neile küsimustele vastata ja ka suur tänu, et nii suure portsu küsimusi meie poole teele saatsite. Seda ei osanudki oodata, et me nii palju jutustada jõuame! Tulevikus võime selliseid videoid kindlasti veel teha, teemasid millest rääkida on ju maa ja ilm. Keda huvitab rasedus ja beebijutud, siis head vaatamist-kuulamist teile (:

Esimene osa:

Teine osa:

liina

39 kommentaari / Jäta siia ka oma kommentaar

 1. Väga yoredad videod! Kas plaanid sünnitada loomulikul teel või pigem erlistad keisrilõiget? Kuidas oled sünnituseks ennast emotsionaslselt ette valmistanud?
  Kas enne rasestumist mõtlesite ka, et kas eelistaksite tüdrukut või poissi esimeseks lapseks?

 2. No te olete lihtsalt nii armsad! :)

  Meil saab elukaaslasega sel aastal 10 koosoldud aastat täis. Ei kavatse ka lähiajal abielluda. Rõõm näha, et ajate oma rida ja teete asju sellises järjekorras nagu Teile õige ja sobilik tundub.

  1. 10 on ilus number! Et see 1 seal ees asenduks suurema numbriga (:
   Ma ei tunne ka, et laps vs abielu peaks mingis kindlas järjekorras käima. Tulevad nad siis kui tulevad (:

 3. Väga lahedad põhjalikud videod olid! Aitäh teile!

  See oli minu jaoks täitsa üllatus, et jagate maja sinu emaga. Mulle on videotest jäänud mulje, et elate ridaelamus. Aga täitsa eramajas elate siis?

  Ka mina planeerin oma elukaaslasega last enne kui abielu. Ma pole ka väga edev inimene, et ilmselt tuleb meil kunagi selline tagasihoidlik pulm, kus registeerimine on kahekesi(eelistaks kuskil soojal maal) ja hiljem õhtusöök vanemate ja lähimate sõpradega. Kas teie unistate pigem väikesest või suurest pulmast?

  1. Meil on paarismaja (:
   Me tahame pulma kindlasti lähedasemaid sõpru ja kõige lähemat perekonnaringi. Aga kõik nemad kokku on ca 50 inimest :D niiet selline väiksemapoolne keskmine ilmselt. Sest lähedastega tahaks jagada kindlasti, kuigi vahepeal on selline tunne küll, et võiks ju täitsa kahekesi/vaid vanematega.

   1. Siis teil on päris suur pere:D Eks kõiki tahaks ju kutsuda ja kui juba ühte kutsuda, siis on nõme kui teist jälle ei kutsu. See on selline nõiaring:) Aga eks sellega kiiret pole:)

    1. Just, seepärast meil on mõttes kõik onud-tädid jms välja jätta, sest nt minul on neid u miljon ja siis oleks inimesi juba ca 100 :D ja nii suurt pidu ei tahaks (:

 4. Olete väga toredad koos :)

  Mis muud ikka soovida, kui et sünnitus oleks kiire ja kerge ning beebi pärast hea magaja ja sööja.

 5. Armas video ja mulle tundute te hästi sümpaatsed :)
  Mulle tuli ka üllatusena, et sinu emaga koos elate ja tahtsin kohe mitu küsimust lisaks küsida, et kuidas see teil korraldatud on. Et millised eluruumid on ühised ja kas nö huvide põrkumist pole :) Mulle tundub see vanematega kooselamise osa isegi hirmus, võiks öelda :P Aga kui paarismaja, siis muidugi teine asi, siis päris kööki jms jagama ei pea.

  Muide, käisin paar nädalat tagasi Tallinnas üle… väga pika aja, käingi heal juhul paar korda aastas ja nägin sind ja A-E-d pildistamas selle koha akende all, kus parasjagu viibisin :D Nagu kuulsusi oleks näinud kohe, selline tunne oli teid sealt piiludes :P OK; kõlan creepylt oma piilumise jutuga nüüd vist.

 6. Vaatasin eile hommikul ühe jutiga mõlemad videod ära. Esialgu oli küll plaanis vaid üks osa vaadata ja 2. õhtuks jätta….aga… :D
  Tahtsin öelda aitäh nende videode eest ja kiita kui vahvad ja armsad olete!

  Hakkasin eile blogiauhindade hääletust täitma ja ei leidnud Sinu blogi sealt, Liinq. :(
  PS! Kas olen õigesti aru saanud, et peale jaanipäeva sa enam kliente vastu ei võta ja meiki ei tee?

  1. Jah, juulis oleme beebi tulekuks valmis ja siis tõmban klientidele Jaanipäevaga natukeseks joone alla. Siis harjume uue eluga ja üheltmaalt jälle (:

 7. Olete mõlemad nii soojad ja head inimesed (tundute, sest päriselus ma kumbagi ei tea). Liina sa inspireerid mind alati oma ilu ja mõnusa olekuga. Teid vaadates on alati hea tunne, soe ja hubane. Ilus kodu tundub teil ka, niipalju kui videotest näha on olnud. Kas kavatsete beebit blogilugejatele ka näidata? Jube popp on viimasel ajal see varjamise teema ju..samas ma ei saa sellest aru, näiteks A.E ei kavatsegi näidata. Igatahes teil tuleb kindlasti maailmanunnu laps, olen kindel! Edu teile ja tehke edasi seda mida teete, sest see on äge :) iga nädal ootan te videosid :)

  1. Aitäh (: Leian, et see kas lapse nägu kõigiga jagada või mitte, on nii isiklik otsus ja ma ei mõista kedagi tema valikus hukka. Kuna ma olen ise väga privaatne inimene, siis hunnikutes pilte ei hakka niikuinii tulema. Vlogidest laps ilmselt välja ei jää, aga muud pole enda jaoks veel 100% selgeks mõelnud (:

 8. Aitäh selle video eest!

  Mul on hea meel, et ka beebiootust julgete natuke meiega jagada ☺. Tegu on tõesti isikliku asjaga, aga pikaajalise lugejana oleks niiiii kahju sellest ilma jääda. Olin väga rõõmus kui teie uudist instagramis nägin, nagu oma tuttav oleks uudist teatanud ☺ Mõistan ka neid, kes avalikult oma beebisid ja pereelu ei eksponeeri, aga lugejana tahes tahtmata tahaks ka sellest osa saada… Eriti kui natuke on nagu jagatud kah ☺

  Tahtsin veel õelda seda, et erinevalt paljudest olete te alati minu silmis suutnud jääda nõ väärikaks ja positiivseks, nt pole ma kordagi lugenud siit, kas ka teile tuleb vahest halbu kommentaare, mis emotsioone see tekitab ja kas paneb mõtlema nt blogi sulgemisele vmt. Loodan väga, et neid polegi, aga igasuguseid inimesi on ju olemas ja paljud blogijad on väga tundlikud selle juures. Sina ja teie (mulle tundub) ei tee neist asjadest välja ja olete ikka enesekindlad inimesed edasi, jagate oma elu mõstlikkuse piirides, nii, et lugejal on huvitav ja teil piisavalt privaatsust. Aa ja pildid meeldivad siin ka väga, kui juba kiitmiseks läks ☺

  Oleks ka hea meelega blogi auhindadel sulle toetust avaldanud, aga teen seda siis siin ☺ Aitäh nii ilu kui pereteemade eest ☺

  1. See kommentaar tegi südame soojaks kohe! Mul on nii hea meel näha kui mõistlikud ja toetavad lugejad mul on. Aitäh Sulle nii heade sõnade eest (: lugesin neid esimese asjana ärgates ja lasin J’l ka kohe lugeda, mõlemal läks nägu naerule!

 9. Palju õnne beebiootuse puhul! :) hetkel on meil kodus kahekuune beebi ja väga vahva on teiste beebiootusest lugeda, kui endal veel värskelt kõik meeles on. Kas olete juba lastetoa sisustamisega alustanud ja kas jagate pilte toast ka blogilugejatega? Ps.vaatasin seda videot vaikselt telefonist ja minu elukaaslane, kes vaatas samalajal telekat, hakkas ka suure huviga seda videot kuulama ja lõpuks võttis mu telefoni ka vaatas ise teise osa videost ka ära :D

  1. Tervitused elukaaslasele! Nii tore selliseid asju kuulda (: meil hetkel kohe ei tule beebile oma tuba, vaid saab oma nurgakese. Ja kui see valmis, siis võin pilte jagada küll (:

 10. Uskumatu, et juba nii mitmes kuu, kõht on ju nii armsalt väike. :)

  Mind huvitab, kas kasutasid enne seda mõnd rasestumisvastast vahendit?! Nt pille või plaastrit vms.

  1. Ei kasutanud midagi hormonaalset, sest need kunagi ammu tekitasid mul terviseprobleeme. Aga kaitsevahendeid kasutasime ikka :D

 11. Pidin ka lihtsalt ära mainima, et te olete nii armsad, sümpaatsed, loomulikud ja nii mõnus videosid vaadata, kus te koos olete! Mõjute nii kokkulooduna ja harmooniliselt :)

  Ja kuigi teid isiklikult ei tunne, on beebi endale valinud igati lahedad vanemad, kellega liituda!
  Ainult edu teile tegemistes ja toimetamistes ning ilusaimat ootusaja lõppu!

 12. Esiteks palju-palju õnne teile kihlumise puhul! Nii tore uudis:)

  Võiksite järgmises videos rääkida oma kihlumisest. Kuidas see aset leidis? Kuidas Joel selleks ette valmistus? Kas kõik sujus plaanipäraselt ja millised emotsioonid teil on?

 13. Hei. Jälgin alati huviga Teie ühiskanalit, olete nii toredad ja armsad! :) Kas vankri saite välja valitud? See valik on mega kirju. Enda beebile sai ka pikalt uuritud ja valitud, kuid 3 kuud kärutamist ja tahaks nagu midagi muud. :D

 14. Hei! Mina püsiv blogilugeja küll ei ole, kuid juba paar kuud Teie vloge jälginud. Ise ka päris täpselt aru ei saa, mis põhjusel, aga tean et alati hiljem hea ja soe tuju sees:) Mõjute positiivselt, ilusad ja siirad inimesed! Nüüd välja kirjutades saan aru ka, miks jälgin teie tegemisi- annate inspiratsiooni! Edu teile edaspidiseks, ning palju-palju head!

 15. Te olete imelised :) Nii armas on vaadata paare, kes on kokku loodud. Te olete nii vahetud, nii siirad… ja ka mulle tundub, et beebiootus on Teid veel lähedasemaks muutnud. Tunnen ise seda sama, ootame oma esimest beebit ja oleme nüüdseks koos olnud 8,5 aastat, võib-olla just selline sarnasus panebki nii rõõmsal näol Teie vahvaid vloge vaatama ja lausa järgmist pidevalt ootama :)

  1. Ma tahaks selle läheduse nägemise osas vaid niipalju vastu vaielda, et me lihtsalt pole kunagi oma suhet eriti kaamera ees näidanud ja võõral silmal vast polegi kogemust sellega :D korra keegi mainis veel, et on näha aga ma tahaks uskuda et me pole seda varem pea üldse välja näidanud niimoodi avalikult (: Aga ilusat beebiootust ka teile, see on tõesti üks tore aeg, kui klišee see ka poleks!

 16. Isegi kui ma ise olen beebimaailmast väga kauge, on lahe vaadata Teie videosid! :) Mõtlesin, et korraks avan aga lõpetasin tund aega hiljem arvuti ees :D Soovin Teile kõike head ning saadan parimad soovid teele! :)

 17. Tere,

  Tekkis küsimus, et kas Teil on plaanis oma laps vaktsineerida Eesti immuniseerimiskava alusel? Lihtsalt huvitab.

Jäta oma kommentaar

%d bloggers like this: